Zabiegi na ciało | Kapsuła SPA | Vacuum jet | Vibratrening | Rollmasaż | Solarium | Masaże | Refleksoterapia | Sklepik borowinowy | Suplementy diety
Masaż jest jedną ze skuteczniejszych form relaksu. W zależności od rodzaju – odpręża, leczy, redukuje ból lub tkankę tłuszczową. A przy tym jest bardzo, bardzo przyjemny… Wyróżniamy wiele rodzajów masażu, z których najpopularniejsze, wykonywane w ogólnodostępnych salonach odnowy i gabinetach masażu, to: masaż klasyczny, relaksacyjny, leczniczy, sportowy, odchudzający, masaż stóp oraz kręgosłupa, a także akupresura.

Masaż klasyczny

Wykonywany najczęściej, ma szerokie zastosowanie i od niego wywodzą się pozostałe techniki. W zależności od czynności manualnych jest zbliżony do leczniczego, relaksacyjnego bądź sportowego. Działa mechanicznie na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki i wiązadła stawowe, a przez to pobudza krążenie, układ nerwowy i wewnątrzwydzielniczy. W konsekwencji następuje zwiększenie szybkości przepływu krwi, dotlenienie organizmu, a więc skuteczniejsze usuwanie zbędnych produktów przemiany materii.
Masaż klasyczny jest polecany dla relaksu, by zredukować napięcie mięśniowe, szczególnie po wysiłku fizycznym.

Masaż relaksacyjny

Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj masażu odpręża, jest zbawienny nie tylko dla ciała, ale i umysłu – stąd często mówi się o jego terapeutycznym działaniu i jest to ze wszech miar słuszny pogląd. Do tej formy masażu zalicza się polinezyjski masaż Ma-uri oraz hawajski Lomi Lomi, które stanowią podróż w głąb siebie, dzięki której możemy odnaleźć szczęście i harmonię. Jest to piękna sztuka dotyku, która poprzez uruchomienie mechanizmów samouzdrawiających przywraca witalność i radość.
Masaż relaksacyjny jest wskazany dla osób znajdujących się pod wpływem stresu, cierpiącym m.in. na depresję i stany lękowe.

Masaż leczniczy

W zasadzie każdy rodzaj masażu ma właściwości kondycjonujące, jednak jego szczególne formy mogą przyczynić się do całkowitej lub częściowej eliminacji pewnych schorzeń, np. urazów kości, porażeń i niedowładów kończyn, wrodzonej bądź nabytej niewydolności ruchowej. Masaż jest tutaj sprawdzoną terapią, ale tylko pod warunkiem, że wykonuje go profesjonalista przy ścisłej kontroli z lekarzem prowadzącym. Ponadto, masaż leczniczy musi być dawkowany seriami, których liczbę określa masażysta po konsultacji medycznej. Jednorazowy zabieg może najwyżej przynieść pacjentowi doraźną ulgę.