Refleksoterapia jest niezwykle efektywną formą terapeutycznego masażu stóp, polegającą na precyzyjnym uciskaniu określonych punktów na stopach. Punkty te odpowiadają gruczołom, tkankom i narządom ludzkiego ciała, a ich układ na stopach jest analogiczny do układu w rzeczywistości. Refleksoterapia jest holistyczną metodą leczenia i traktuje człowieka jako niepodzielną całość obejmującą ciało, umysł i ducha. Nie wyodrębnia choroby i nie leczy jej objawowo, ale rozważa dolegliwość w kontekście całego organizmu i korzystnie działa na wszystkich trzech poziomach: fizycznym, psychicznym i duchowym. Jest to bardzo intensywny sposób oddziaływania na organizm i w przeciwieństwie do zwykłego masażu sięga swoim działaniem znacznie głębiej i szybciej przynosi pozytywne rezultaty.

Reasumując: tendencje w świecie zachodnim są takie, że coraz więcej ludzi mądrzeje. Zaczynamy widzieć, że przysłowiowa tabletka nie jest już doskonałym lekarstwem. Jest tylko wygodnym lekarstwem i przy wielu naszych zaburzeniach likwidująca tylko objawy, a nie przyczyny choroby. Dlatego coraz więcej z nas zwraca się - i to z dużym powodzeniem - w kierunku prawidłowego trybu życia oraz medycyny tradycyjnej.

Jeżeli:
- bolą Cię mięśnie i masz kłopoty z kręgosłupem
- masz problemy z koncentracją lub zaniki pamięci - cierpisz na zaburzenia snu
- masz problemy z nadwagą - dokuczają Ci problemy trawienne
- masz kłopoty z sercem i układem krążenia - masz bolesne miesiączki lub inne zaburzenia hormonalne
- Twoja skóra nie wygląda najlepiej - masz przeciwwskazania do przyjmowania leków, bądź leki już nie są skuteczne
- chcesz profilaktycznie zadbać· o swoje zdrowie

SAM ZABIEG – NA CZYM POLEGA I JAK PRZEBIEGA

Zabieg refleksologii trwa 45-50 min i składa się z trzech części: 1. Część relaksacyjna - ma za zadanie pobudzić układ krążenia, rozgrzać mięśnie i wiązadła stopy.

2. Część terapeutyczna (właściwy zabieg). 3. Część relaksacyjna - ma za zadanie uspokoić, zrelaksować stopę i odprężyć organizm.

Zabiegi powinno wykonywać się co ok. 3-4 dni. Jest zasada, która wymaga podkreślenia - pacjent powinien odbyć pełną serię zabiegową (8-12), nawet w przypadku pojawienia się pierwszych symptomów poprawy zdrowia. Przedwczesne przerywanie zabiegów jest krótkowzroczne, gdyż nie zapewnia trwałej poprawy, a może wręcz doprowadzić do nawrotu choroby.

Zabiegi na ciało | Kapsuła SPA | Vacuum jet | Vibratrening | Rollmasaż | Solarium | Masaże | Refleksoterapia | Sklepik borowinowy | Suplementy diety